در حالت دوم باید بعداً یک مداخله جراحی ساده برای نصب دندان مصنوعی انجام شود تا لثه ها بریده شده و روی ایمپلنت باز شوند. تا حدود یک هفته بوی دهان شما مطلوب نخواهد بود و امکان احساس طعم بد وجوددارد. در جرم گیری سطحی، تنها برای کسانی مفید خواند بود که جرم کمی بر روی دندان هایشان وجود دارد. با توضیحات داده شده احتمالا فکر کرده اید لیزر، درمان بسیار گرانی است، اما باید گفت اگر به مزایای لیزر از جمله نداشتن دوره نقاهت طولانی، درد کمتر و دوری از عوارض و عفونت فکر کنید، این روش بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. مراقبت و تغذیه دهان و دندان پس از عمل چگونه باید باشد؟ مطالعات نشان میدهد افرادی که در زمینه دهان و دندان مطالعه دارند و دارای اطلاعات عمومی بالاتری نسبت به سایر مردم هستند، کمتر به کلینیک دندانپزشکی برای ترمیم دندان پوسیده مراجعه میکنند. در علم و تخصص ترمیم دندان، چندین سطح و کلاس ترمیم پوسیدگی وجود دارد.

ما در علم و تخصص ترمیم دندان 5 کلاس برای پوسیدگی دندان ها داریم. در پایین برای شما جدولی تهیه کردیم که در آن میتوانید انواع ترمیم دندان را در کلاس های مختلف همراه با هزینه آنها مشاهده کنید. ماده پر کننده دندان هزینه های متفاوتی دارند. امروزه این ماده سفید یا کامپوزیت با استحکام بسیار زیادی ساخته می شود کــــه مخصوص دندان های آسیا است و بسیار عالی عمل می کند. برای جرم گیری، قلم های دستی قدیمی، شامل اسکیلر و کورت کارآیی عالی دارند، اما به دلیل گرانی و دشواری امروزه در دندانپزشکی مرسوم نیست و دندانپزشک با دستگاه برقی اولتراسونیک (ماورای صوت) به نام کاویترون در مطب جرم گیری می کند. پیش از شروع کاشت دندان مصنوعی ثابت با All On 4 ، لازم است که یک سی تی اسکن از هر دو فک گرفته شود تا محل دقیق کاشت ایمپلنت ها توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت در کلینیک تخصصی دندانپزشکی Dencare مشخص شود. ممکن است بسیاری از شما، بعد از مطالعه جدول بالا، با خواندن عباراتی همچون یک سطحی و یا کلاس پنج گیج شده باشید. مثلا در جدول بالا آمده است که ترمیم با کامپوزیت یک سطحی یا کلاس پنج 800000 تومان، این به چه معنا است و با چه اصولی این سطح بندی ها و کلاس گذاری ها انجام میشوند.

در صورت تحلیل مینای دندان و یا شکستگی و لب پر شدگی دندان ها در شرایط مختلف، و یا در موقعیت هایی که پرکردگی های پیشین از بین رفته باشند، ترمیم دندان به روش پرکردن دندان میتواند روش مناسبی باشد. از میان گزینه های زیادی که برای ترمیم دندان وجود دارد، ما از روش روکش و بریج که معمولا برای محافظت از دندان های آسیب دیده و جلوگیری از خرابی بیشتر دندان مناسب است استفاده می کنیم. این پوسیدگی ها در نواحی بین دندانی رخ میدهد و هزینه ترمیم آن به طور کامل حدود 700000 تا 800000 تومان است. بیلد آپ دندان با کامپوزیت نسبت به آمالگام دارای هزینه بیشتری است و حدود 1500000 تا 2000000 تومان میباشد. امروز در این مطلب ابتدا تعرفه پرکردن دندان در سال 1400 را با هم بررسی میکنیم و سپس به سراغ هزینه انواع روش های پرکردن دندان میرویم. روش لیزر برای پر کردن دندان از سال 1994 مورد استفاده قرار گرفته که به کمک آن در مراحل ابتدایی می توان از پیشروی پوسیدگی جلوگیری کرد. برای استفاده از کارت تخفیف باید آن را تهیه کرد به صورتی که کارت تخفیف تهیه شده شامل امور مربوط به دندانپزشکی شود.

اگر دندان های جلویی نیاز به پر کردن داشته باشند، بهتر است از مواد پر کننده روشن و سفید استفاده شود و در صورتی که دندان های عقبی دچار پوسیدگی شدند، می توان از مواد پر کننده تیره نیز استفاده نمود. بله، برای انتخاب رنگ حتما نظر بیمار پرسیده می شود، چرا که در نهایت بیمار باید از نتیجه کار راضی باشد و دندان ها و لبخند خود را دوست داشته باشد. اگر تراکم استخوان کافی نباشد نمی توان از آن استفاده کرد، در این صورت از روشی برای تقویت آن استفاده می شود که در اصل به آن پیوند استخوان می گویند. بیلد آپ در شرایطی انجام میشود که بخش بزرگی از دندان از دست رفته باشد و به راحتی قابل ترمیم به روش پرکردن دندان نباشد. برای اطلاع از محدوده قیمت ترمیم دندان با مواد سفید و قیمت پرکردن دندان با آمالگام کلیک کنید. قسمتی از تاج و بدنه دندان نیز در این کلاس از پوسیدگی درگیر میشوند. در این کلاس از پوسیدگی نیز، پوسیدگی دندان در طرفین دندان به وجود میآید با این تفاوت که سطح گسترده تری از دندان را درگیر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *