•در مواردی که فرد دچار دیابت است حتما قبل از ایمپلنت باید قند خون خود را چک کند و مطمئن شود که قند خون، کنترل شده است. •در مواردی که فرد دچار عفونت لثه و یا دندان باشد که در این مورد نه تنها فرد مشکلش را حل نمیکند بلکه دردسرهایی را برای خود به دنبال می آورد پس قبل از انجام بریج یا ایمپلنت از وجود هر گونه عفونت مطمئن شوید، زیرا در صورت وجود عفونت مجبور به باز کردن ایمپلنت می شوید که از لحاظ مالی نیز به ضرر شما می شود. •افرادی که یک یا چند دندان در انتهای هر قوس دندانی خود را از دست دادهاند و تنها از یک طرف دندان طبیعی دارند. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید یک پل دندان می تواند به شما کمک کند تا با دندان های مصنوعی جاهای خالی آن را پر کنید و ظاهر و کارایی دندان خود را به دست آوردید. •خانم های بارداری که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند. به این صورت که دندان های طرفین تراشیده و روکش می شود تا به شکل یک پل دندان های مصنوعی را پل دندان دارای یک پروتز سه یا چند قطعه ای است به این صورت که یک یا چند دندان مصنوعی که به یک دیگر متصل هستند و دو روکش در طرفین قرار میگیرد.

پایه ای ایمپلنت در این گونه افراد ممکن است به خوبی جوش نخورد و بافت لثه نیز نتواند به درستی ترمیم یابد. در برخی موارد افراد برای ارتودنسی تک دندان مراجعه مینمایند که در این صورت نیز هزینه ارتودنسی یک دندان کج با ارتودنسی تمام فک هم متفاوت خواهد بود. بعضی افراد به این دندان ها در اصطلاح «قالب» نیز می گویند. 2.روکشهای pfm در قسمت مرکزی این روکش، فلز به صورت آلیاژ بوده است و روی آن چینی که به آن پرسلن می گویند. هنگامی که شما همه دندان های خود را از دست می دهید، ممکن است عضلات صورت شما دچار افتادگی شوند و به این ترتیب شما پیرتر به نظر برسید. بعضی از بیماران نیز بعد از از دست دادن دندان های خود به علت جایگزین نشدن دندان های جدید دچار تحلیل رفتن فک شده و با ادامه این روند دندان های دیگر لق شده و می افتند. •در مواقعی که فرد دچار بیماری پوکی استخوان یا سرطان استخوان باشد. •در مواردی که فرد متقاضی در شش ماه گذشته دچار سکته قلبی شده باشد. برای مثال اگر سه بریج دندان در فک پایین استفاده میشود، حداقل شش ایمپلنت دندان لازم است. از معروفترین و مدرنترین روکشهای دندانی که امروزه برای رفع عیبها و سفید کردن دندان استفاده میگردند، میتوان به زیرکونیا و ایمکس اشاره نمود که بسیار مقاوم بوده و کاملا مانند دندان طبیعی مقاوم هستند و در صورت رعایت بهداشت دندان تا آخر عمر دوام خواهند آورد.

حال در ادامه ابتدا با هر یک از دو روش کامپوزیت سرامیکی و لمینت سرامیکی آشنا خواهیم شد و در آخر نیز تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت سرامیکی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ابتدا دندان پزشک از دهان شما یک قالب تهیه می کند. در ملاقات های بعدی، دندان پزشک از شما می خواهد اندازه، شکل و رنگ دندان های مصنوعی مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای این کار به شما راهنمایی های لازم را ارائه می نماید. فرآیند ساخت این دندان ها نیازمند چندین جلسه ملاقات با دندان پزشک است که معمولاً تعداد این دفعات حدود پنج بار است. معمولاً این دندان ها عصب کشی می شوند و به نحوی کوتاه می شوند که امکان قرارگیری آنها زیر دندان های مصنوعی وجود داشته باشد. در حقیقت دندان های مصنوعی به نحوی ساخته می شوند که بسیار شبیه دندان های طبیعی هستند و در صورت استفاده از آنها ظاهر شما تغییر زیادی نمی کند. 2.4 مراحل کار جرمگیری و بروساژ دندانها به چه صورت است؟ قطعاً پزشکانی که تجربهی بیشتری در زمینهی کاشت ایمپلنت دندان دارند و در کار خود حرفهای هستند نسبت به پزشکان دیگر هزینهی بیشتری از بیماران میگیرند. •افرادی که یکی از دندان های جلویی خود را از دست دادهاند و فاصله دندانهای مجاورشان نیز طبیعی میباشد.

اگر شما همه دندان های طبیعی خود را به خاطر بیماری لثه، پوسیدگی دندان یا آسیب از دست داده اید، جایگزینی دندان های از بین رفته می تواند ظاهر و سلامتی شما را بهبود بخشد. افرادی که در دو طرف دندان افتاده خود دندان های سالمی دارند و این دندان ها دارای استحکام ریشه باشند و وضعیت لثه ها نیز در حالت مطلوبی باشد، میتوانند این نوع را برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود انتخاب کنند. دندانپزشکان به خانم هایی که در دوران بارداری از نداشتن دندان رنج می برند چه بسا که روی ظاهر و عادات غذایی آنها نیز تاثیر منفی گذاشته باشد، توصیه می کنند تا کاشت را تا بعد از به دنیا آمدن فرزندشان به تعویق بیندازند. اکثراً تک حجره ای بوده و استخوان اطراف آنها اسکلروزه است . از متداول ترین سوالاتی که بیماران سیگاری ها را به دندان پزشکان مطرح میکنند این است که آیا ایمپلنت دندانی می تواند برای آنها موفقیت آمیز باشد و یا خیر؟ •افرادی که نمی توانند یا به هر دلیلی دوست ندارند از دندان مصنوعی استفاده کنند. با توجه به ماهیت بسیار قوی آن، توصیه می شود که با روغن های دیگر رقیق کنید ، متناوبا، می توان از یک تکه پنبه برای اعمال روی لثه استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *