یک پزشک با توجه به موقعیت دندان های بیمار تصمیم به انتخاب نوع ایمپلنت دندان می گیرد. در حالی که دندان پر شده با کامپوزیت به اندازه کافی مستحکم است اما اگر روی دندانهای آسیاب قرار داشته باشد. با اینکه لمینت و کامپوزیت دندان هر دو طیف رنگی گسترده ای دارند اما معمولا لمینت دندان شفاف تر از ونیر کامپوزیت میباشد، یعنی لمینت در برابر لکه ها مقاوم است اما ونیر مانند دندان های طبیعی لکه دار میشود و رنگ آن به مرور تغییر میکند. در کلینیک خانم دکتر سپهریان برای سال 99 این موارد با قیمت های زیر انجام می شود. دوام آن بسیار پایین است رنگ آن تغییر می کند و بعد از 5 سال باید تعویض شود. ایمپلنت دندان در انواع مختلفی ساخته می شود. برای ترمیم دندان های جلو چه می شود کرد؟ خانم دکتر ترمیم دندان چیست و چه فرقی با پرکردگی دارد؟ و همچنین پر کردن دندان با کامپوزیتها باید لایه به لایه انجام بگیرد تا از تاثیر انقباض ناشی از پلیمریزاسیون کامپوزیت بر روی دندان جلوگیری کند.

مدت زمان پر کردن دندان به میزان و موقعیت پوسیدگی و ماده ای که با آن دندان را پر می کنیم، ترمیم یک دندان می تواند از ده دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. در نظر داشته باشید که وقتی با لیزر کار می کنیم فقط در محدوده کوچکی این کار صورت می پذیرد و فقط هم می توانیم با کامپوزیت کار کنیم. غذاها و نوشیدنیهای شیرین یا اسیدی خطر بروز سایش شیمیایی مینای دندان (enamel erosion) را افزایش میدهد و همین مسئله خود احتمال بروز مشکلات در دندان پر شده با کامپوزیت را بیشتر میکند. برای کامپوزیت کردن دندان ها با متخصص دندانپزشکی زیبایی صحبت کنید تا ببینید بهترین نوع برای شما کدام است. پر کردن دندان با لیزر چگونه انجام می شود؟ قیمت پر کردن دندان به این موارد بستگی دارد که آیا نیاز به عصب کشی دارد یا خیر، همچنین قیمت پر کردن دندان بسته به موادی که با آن دندان را پر می کنید همچون فلز طلا، آمالگام یا کامپوزیت متفاوت است. در ثانی برای ترمیم های آمالگام رعایت این نکته که آمالگام ها حداقل 24 ساعت زمان لازم دارند تا به حداکثر استحکام خود برسند نکته بسیار مهم و قابل تاملی هست. سوال بسیار خوبی پرسیدید، اگر دندان با مواد سفید یا همون کامپوزیت پر شود هیچ مشکلی ندارد ولی اگر با آمالگام یا همان مواد سیاه یا سربی رنگ پر شود بهتر است که در شب اول پر کردن بهتر است آن دندان مورد نظر را نه مسواک زده و نه نخ دندان بکشند.

این مورد همان چیزی است که منجر به حساسیت دندانها بعد از انجام درمانهای کامپوزیتی میشود. این پروتزها توسط متخصص کاشت دندان در مرکز ایمپلنت دندان در تهران هم استفاده می شود.در ادامه در مورد هریک از این پروتزها توضیحاتی آورده شده است. درحقیقت شما باید درباره همه جنبه های کاشت ایمپلنت کامل، نه تنها درباره قیمت آن تحقیق کنید. کاشت ایمپلنت دندان دارای بخشهای متفاوتی است. همانطور که میدانید، هم لمینت و هم کامپوزیت دارای مزایا و معایبی هستند. بسیاری از انواع آنها دارای یک دسته بامبو سازگار با محیط زیست و قابل تجزیه در محیط زیست هستند، اما نمونه دارای دسته های پلاستیکی آنها نیز در دسترس هستند. بیماران وقتی متوجه بلندی دندان پر شده می شوند اینطور است که وقتی دندان ها را می بندند، متوجه یک حالت برق گرفتگی و درد بسیار زیاد می شوند، در بسیاری از موارد وقتی پرکردگی بلند هست به این شکل نمایان می شود، که برای رفع آن باید به دندانپزشک مراجعه کرد و سایز پرکردگی را اصلاح کرد. چرا که احتمال گاز گرفتگی لب و گونه و زبان در این موارد بیشتر است. این عارضه باعث فشار زیاد روی دندان میشود.

پاراستزی. پاراستزی یک عارضه نادر از کشیدن دندان­ های عقل است. همچنین یک خمیردندان مناسب علاوه بر داشتن فلوراید باید درصدی از سدیم کلراید، فسفات و کلسیم محلول داشته باشد. به عنوان یک قانون کلی، بعد از ترمیم ها سعی کنیم تا از بین رفتن کامل بی حسی دندان، از خوردن و جویدن خودداری کنیم. پرکردن دندان با لیزر با لیزرهای اربیوم انجام می شود که لیزرهای بسیار گران قیمتی هستند و با تبخیر ناحیه ی پوسیدگی، آن را از بین می برند، ولی بر خلاف تبلیغ هایی که انجام می شود به بی حسی برای کار با آن نیازمند هستید. نقش دندانپزشکی در کودکان با مشکلاتی نظیر بیماریهای مادرزادی قلب، اختلالات خونی نظیر هموفیلی، تالاسمی، نقص ایمنی وبیماری های دهانی مرتبط با عفونت HIV، بیماری کلیوی، بیماری نقص کبد، پیوند اعضا، اختلالات تیروئیدوپاراتیروئید، بیماریهای تنفسی وبیماریهای عصبی، عیوب بینایی ، عیوب شنوایی، کودکان با ناتوانی های عملکردی واختلالات ژنتیکی وسرطان کودکان حائز اهمیت است ونیاز به مراقبت های خاص وتوجه ویژه ی دندانپزشکی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *