خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار ایمپلنت دندان فراهم میکند. تاج دندان ایمپلنت دارای دو نوع چسبی و پیچی می باشد که البته هزینه آن ها نزدیک به هم است. تاج ممکن است دندان را از پوسیدگی بیشتر محافظت کند. آیا دندان عقل نهفته باعث آسیب به دندان های دیگر شده است؟ پس از ساخت قالب و ارسال آن به مطب مورد نظر، این بار نوبت پزشک خواهد رسید که پس از انجام بررسی های مربوط به نمونه اولیه اقدام به تراش دندان ها، قالب گیری و ساخت پروتز موقت نماید و این کار غالبا زمانی ۳ تا ۴ ساعته را طلب خواهد نمود. امکان ساخت اینله و انله به رنگ دندان و یا حتی طلایی وجود دارد. این نوع از ماده پر کننده مانند روکش نیاز به قالبگیری و کمک گرفتن از لابراتوار برای ساخت دارد و به نسبت کامپوزیت مقاومتر است و هزینهای معادل یک واحد لمینت دارد. کم بودن ماندگاری: این نوع از پر کردن دندان حداقل ۵ سال دوام دارد.

یکی از روش های نوین پر کردن دندان که در این سال ها طرفداران زیادی پیدا کرده است استفاده از کامپوزیت است. تمامی دستگاه هایی که در زمینه دندانپزشکی کاربرد دارند دستگاه های گران است. در این قسمت راهکار هایی را توضیح خواهیم داد که با استفاده از آن ها تا حدی می شود این هزینه ها را کاهش و تحمل پذیر کرد. کامپوزیت دندان یک لایه نازک از موادی مخصوص از پرسلن یا کامپوزیت می باشد که برای بهبود و ترمیم شکل ظاهری و رنگ دندان ها روی آن ها قرار داده می شوند. از انله میتوان برای محافظت از دندان ضعیف استفاده کرد، چرا که این روش از قسمت بالایی دندان محافظت کرده و فشار وارد شده به نواحی اطراف دندان همچون تاج را کاهش میدهد. کاشت دندان یک روش درمانی است و در دو قسمت جداگانه که شامل کاشت ریشه و تاج دندان میباشد ، ارائه می شود. این روشها شامل سرامیک و گلاس اینومر هستند. نشانههای سینوزیت مزمن شامل گرایش به سرماخوردگی، تخلیهٔ چرکین بینی، مشکل در تنفس، ازدستدادن بویایی، و گهگاه سردرد هستند.

اگر چه، ظاهرا هر روش سفید کننده ممکن است با هم مشابه باشند، اما در حقیقت با هم تفاوت دارند. روش پر کردن غیر مستقیم مشابه روش کامپوزیت به رنگ دندان است (مثل انواع روکش های دندانی و اینله و انله های سرامیکی و لمینت های سرامیکی دندان) ولی با این تفاوت که در لابراتوار دندانسازی ساخته شده و قبل از جایگذاری بیمار باید دو بار به دندانپزشک مراجعه کند. در اینله ها پوشش کاسپ وجود ندارد. این صفحه آخرینبار در ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ ساعت ۱۲:۴۴ ویرایش شدهاست. زمان رویش این دندانها نیز در افراد مختلف، متفاوت است؛ مثلاً رویش دندان عقل در نژادهای آفریقایی، زودتر از افراد آسیایی یا اروپایی رخ میدهد. پاسخ آلرژیک: درصد کمی از افراد به جیوه موجود در ترکیبات آمالگام حساسیت دارند. برای پاسخ به این سوال باید بدانید که جرم گیری دندان ها هیچ کاندیدای خاصی نداشته و تقریبا تمام افراد نیاز دارند تا از این روش درمانی برای حفظ سلامت دهان و دندان خود استفاده کنند.

بیشتر بودن مدت زمان درمان: این روش درمانی ۲۰ دقیقه بیشتر از پر کردگی با آمالگام زمان میبرد. لب پریدگی: هزینه این روش درمانی کمی گرانتر از ترمیم با آمالگام هست. از این مواد گاهی برای پر کردن دندان کودکان استفاده میشود. بیهوشی عمومی: این نوع بیهوشی باعث از دست رفتن کامل هوشیاری شما در طول عمل شده و باعث میشود هیچ دردی را احساس نکنید. با این همه این مواد از کامپوزیت ضعیف تر بوده و احتمال بروز شکستگی در آنها بیشتر است. آنها در درمان ارتودنسی بسیار بیشتر از قبل رایج شده اند. به شرطی که پوسیدگی جدید در دندانها به وجود نیاید.. قبل از پاسخ به این سوال که کشیدن دندان عقل بدون بخیه امکان پذیر است؟ آیا پر کردن دندان با مواد آمالگام بی خطر است؟ انباشت تکه های جرم در نزدیکی پرده ی گوش می تواند باعث عفونت های دردناک شود و خطر آسیب دیدگی مجرا و پرده ی گوش هم وجود دارد. محصولات زیادی (کیت، نوار، خمیر دندان) برای پاک کردن دندان در خانه وجود دارد که ممکن است لکههای دندان را روشن کنند. ونیرها صفحات آرایشی نازکی هستند که از مواد مختلفی ساخته شده اند و از نظر بصری شکل و رنگ را افزایش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *