راهنمای جاستین بیبر برای دندان مصنوعی

از آنجا که تیتانیوم موجود در ایمپلنت ها با استخوان فک کاملا سازگاری دارد، ایمپلنت ها باعث لغزش، سر و صدا یا آسیب به فک و استخوان آن نمی شوند. برای این کار لازم است که ½ لیوان پراکسید هیدروژن 3 تا 5 درصد به همراه ½ لیوان آب مخلوط کنید حال مخلوط را به مدت 30 تا 60 ثانیه در دهان بچرخانید و در نهایت محلول را بیرون بریزید و بدون استفاده از خمیر دندان مسواک بزنید و دهان خود را کاملا با آب بشویید. دندان مصنوعی معمولی پس از کشیدن دندان ها و التیام پیدا کردن لثه ها، تقریباً ۸ تا ۱۲ هفته بعد از کشیدن دندانها در دهان قرار داده میشود.اما دندان مصنوعی فوری از قبل تهیه میشود و به محض کشیدن دندانها در دهان قرار میگیرد تا بیمار در زمان انتظار برای بهبود لثههای بدون دندان نباشد. برای کار گذاری دندان مصنوعی کامل معمولا 8 تا 12 هفته باید صبر کنید تا لثه ها به صورت کامل ترمیم شوند.

هرکدام از این نوع دندان ها کارایی های خودشان را دارند که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد و همچنین به این نتیجه گیری می رسیم که دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟ هدف نگارش مقاله ای که می خوانید این است که به خواننده اطلاعاتی در مورد دندان مصنوعی داده شود و این که دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟ البته قیمت ایمپلنت دندان در این جدول نیست زیرا ایمپلنت انواع گسترده ای دارد و با مواد و جنس های متفاوتی در لابراتوارها ساخته می شود. دندان نهفته قطعاً باید کشیده شود ، در غیر این صورت ممکن است دندان های دیگر را پوسیده و باعث بوی بد دهان شود. از طرفی، کسانی که همه یا تعدا زیادی از دندان های خود را از دست داده اند، به دلیل ظاهر غیر طبیعی دندان های مصنوعی، تمایلی به استفاده از آنها ندارند. در دوران جوانی اگر از دندان های خود به خوبی مراقبت کرده باشید در سنین بالاتر میزان استقامت آنها خیلی بیشتر خواهد بود در غیر این صورت نیاز به کاشت دندان مصنوعی دارید. زبان روسی خیلی زبان راحتی نیست و یادگیری این زبان در طور دوره یک ساله پادفک کاری است که نیاز به صرف انژی و زمان دارد.

دندان های مصنوعی متحرک نوعی جایگزین دندانی هستند که از قدیم تا به امروز استفاده می شوند و خیلی از مادر بزرگ و پدربزرگ ها را اگر دیده باشید از این نوع دندان مصنوعی استفاده می کنند. آنها از بعضی لحاظ حتی بهتر از دندان های طبیعی هستند زیرا وقتی روکش یا بریج شکسته می شوند، به راحتی می توانید روکش جدید جایگزین آن کنید. اما برای این که ببینیم دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک، بهتر است روش ایمپلنت گذاری را هم مورد بررسی قرار دهیم. دندان های خود را مرتب نزد دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت چک کنید. دندان ها از جنس استخوان هستند که از لثه بیرون می زنند، می توان گفت مانند ناخن ها با این تفاوت که ریشه دارند و رشد هم نمی کنند؛ تنها یک بار در کودکی دندان های موسوم به شیری جای خود را به دندان های اصلی می دهند. این دندان ها بر روی لثه قرار می گیرند و در بیشتر مواقع به این دلیل که مانند دندان های اصلی هستند نمی توانید تشخیص دهید که دندان مصنوعی است و یا اصلی، تفاوتی که این دندان ها دارند این است که جنس آنها کاملا مصنوعی بوده و می توان آن ها را از دهان بیرون آورد و عملیات شستشو را اینگونه انجام داد.

اگر کاشت ایمپلنت توسط دندان پزشکی عمومی که دوره های ایمپلنتولوژی را سپری کرده است، انجام پذیرد می توان شاهد دستمزدی کمتر و در نتیجه ایمپلنت ارزان تری باشیم اما این مورد توسط کلینیک ایمپلنتیا توصیه نمی شود چرا که نتیجه فوق العاده از این فرآیند تنها پس از انجام توسط متخصص حرفه ای حاصل می شود. اما خبر خوبی برای این افراد داریم؛ دندان های مصنوعی دیگر به آنچه قبلاً درباره آنها تصور می کردیم، شباهتی ندارند. بپرسید که نوع تاج دندان مورد استفاده کدام است؟ کدام ونیرها طبیعیتر به نظر می رسند؟ ممکن است برایتان سوال شده باشد که اگر دندان ها رو به بالا رویش می کنند، پس چطور ممکن است که یک دندان به دندان کناری خود آسیب برساند؟ در ادامه دندان پزشک یک الگو از دندان های شما تهیه کرده و برای آزمایشگاه جهت ساخت قالب ارسال می کند. سمی بودن جیوه – برای سمیت جیوه در آمالگام احساسات متناقضی در بین دندانپزشکان و محققان وجود دارد مشخص شده است که پر کردن یک دندان با آمالگام برای ایجاد مسمومیت کافی نیست ولی پر کردن چند دندان ممکن است سبب مسمومیت با جیوه شود در این موارد دندانپزشکان آمالگام را حذف و از مواد کامپوزیت به جای آنها استفاده می کنند که دوام آمالگام را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *