راهنمای قیمت دندان مصنوعی.

دندان مصنوعی به حالت معمولی بعد از کشیدن دندان ها و بهبودی کامل لثه ها بایستی قرار گیرد. پروتز پارسیل خود به چند دسته تقسیم می شود. ابتدا تشخیص اولیه و بعد از آن قالب گیری و بایت بر روی بوم انجام می شود. زیرا ادامه داشتن رشد استخوان فک در این سنین، سبب می شود تا ظاهر کامپوزیت روی دندان ها تغییر کند. پروتز پارسیل که جزو پروتزهای متحرک شناخته می شود در دید عموم به عنوان دندان تکه ای شناخته شده است. یکی دیگر از گزینه های پیش رو برای بیمار، استفاده از دندان مصنوعی تکه ای فک بالا و .. می باشد. حتی می توانند روکش های معمولی دندان های جلو را از هم جدا کنند. ممکن است مقدار کمی خونریزی در روز اول کشیدن دندان عقل رخ دهد. از فواید آن این است که طبیعی است و مضرات بسیار کمی نسبت به دیگر مواد دارد. دلیل دیگر که بیمار می خواهد هزینه پروتز دندان با نوع کبالت را پرداخت کند، عدم علاقه به پروتز ثابت دندان می باشد.

این فاصله زمانی می تواند 8 تا 12 هفته بعد از کشیدن دندان ها انجام شود. مشکل در مسواک زدن، خوردن مداوم میان وعده، و نخ دندان نکشیدن همگی روی اینکه فرد با وجود بریس ها روی دندان ها چقدر خوب یا ضعیف از دندان های خود مراقبت می کند تأثیر می گذارد، که از سوی دیگر سفید کردن دندان ها پس از برداشتن بریس ها را الزامی می کند. اما امروزه پروتز پارسیل منعطف با حالت فلزی و رنگ دندان ساخته می شود. اما در نهایت دندان مصنوعی بدون ایراد را کار می گذارند. پروتز کرم کبالت به صورت ترکیب آلیاژ فلزی (کرم یا کبالت) و آکریل (لثه پروتز دندان یا همان بخش صورتی دندان مصنوعی) ساخته می شود. هر اتفاقی می تواند سبب از دست دادن دندان بوده و بیمار ناچار به هزینه دندان مصنوعی یا پروتز دندان در سال 1401 می باشد. علاوه بر این ، از آنجا که ایمپلنت های دندانی در ساختار استخوان ادغام می شوند ، بسیار پایدار هستند و می توانند از نظر طبیعی و طبیعی دندان خود را داشته باشند. هزینه ایمپلنت ممکن است بسته به تعداد کاشت موردنیاز و هرگونه شرایطی که نیاز به درمانهای اضافی دارد (مانند عفونت، از بین رفتن استخوان و غیره) که قبل از عمل باید به آنها رسیدگی شود، متفاوت باشد.

پس از اینکه استخوان فک اطراف این قلاب رشد کرد (حدود ۶ ماه)، دندان مصنوعی ثابت به آن وصل می شود. روکش های کامپوزیت جهت نقص های خفیف تا متوسط مناسب تر می باشند. این دسته از پروتز دندان با انتهای آزاد ساخته می شود به نوعی که مناسب برای افرادی باشد که دندان ها خلفی یا دندان های عقبی خود را از دست داده اند و دیگر دندانی بهعنوان پایه برای پروتز ثابت ندارند. چه مدت بعد از کشیدن دندان، دندان مصنوعی کامل در دهان قرار می گیرد؟ حال در این میان کسانی که بهداشت دهان و دندان را بهتر رعایت می کنند ممکن است که دیرتر دندان های خود را از دست دهند و کسانی که بهداشت دهان را رعایت نمی نمایند زودتر با این مشکل مواجه می شوند و در نتیجه به دندان مصنوعی نیاز پیدا می کنند تا آنها را جایگزین دندان های از دست رفته کنند.

استفاده از دندان مصنوعی به صورت کلی در سنین 45 الی 50 سال به بالا بیشتر است و افراد در این سن بیشتر به دندان مصنوعی نیاز پیدا می کنند. آیا هزینه دندان مصنوعی توسط بیمه پرداخت می شود؟ هزینه دندان مصنوعی یا پروتز دندان در سال 1401 بسته به مواد بکار رفته می تواند دچار تغییرات محسوسی شده باشد. این ماده پلاستیکی دارای رنگ های مختلفی است که مطابق با رنگ پوست شما دندانپزشک مناسب ترین رنگ را انتخاب می کند. همچنین معاینات رادیوگرافی می تواند فاکتورهای موضعی که بیماری های لثه ای را تحت تاثیر قرار می دهند نظیر جرم و ترمیم های معیوب را نشان دهد رادیوگرافی های داخل دهانی که ترکیبی از تصاویر پری اپیکال و بایت وینگ می باشد، در تعیین شدت بیماری مناسب است. برای انتخاب دندان مصنوعی یا پروتز دندان انواع مختلفی ساخته شده که با نظر دندانپزشک به کار می رود. متخصص ایمپلنت و یا دندانپزشک دندان مصنوعی فوری را به محض کشیدن دندان کار می گذارد تا بیمار در زمان انتظار برای بهبودی و التیام یافتن لثه بدون دندان نباشد. پیشنهاد می کنیم هنگام بررسی لیست قیمت دندان مصنوعی به دنبال دندان مصنوعی ارزان نباشید. به طور معمول اغلب متخصصان از روکش های زیرکونیومی استفاده میکنند که کیفیت بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *