راهنمای گمشده مایاها برای پروتز دندان

این بخش لثه پروتز باید مستحکم باشد که بتواند کارآیی لازم را داشته باشد. وجود این مشکلات عوارضی را نیز به دنبال خواهد داشت که در مطالب گذشته این وبسایت به آنها اشاره شده است . همانطور که در مقالات گذشته این وبسایت اشاره کردیم استفاده از پروتز یا دندان مصنوعی در دهان معایب و مشکلاتی به همراه خواهد داشت که این مشکلات را نیز برشمردیم در این مطلب سعی داریم به ضرورت و نحوه استفاده از پروتزدندان یا دندان مصنوعی بر پایه های ایمپلنت و مزایایی که این روش درمانی می تواند برای افراد داشته باشد اشاره داشته باشیم . استفاده از پروتز دندان چه مزایایی دارد؟ اگر طرح درمان درست باشد بعد از این که دوره درمانی با ارتودنسی نامرئی تکمیل می شود، استخوان های اطراف دندان ها وضعیت ثابتی پیدا می کنند. پروتز دندان یعنی جایگزین کردن مشابه مصنوعی دندان یا جزئی از دندان به جای آن است. پروتز دندان پارسیل همانطور که از اسم آن مشخص است به راحتی داخل دهان گذاشته و یا خارج می شود. به نسبت پروتز کامل دندان راحت تر است اما به هر حال متحرک است و راحتی آن از پروتز ثابت دندان کمتر می باشد.

پروتز دندانی پارسیل یکی از انواع پروتزهای دندان متحرک به حساب می آید. این دندان ها به وسیله یک اسکلت فلزی بهم متصل شده اند پروتز دندانی پارسیل با گیرههای فلزی به دندانهای طبیعی شما وصل میشود. در بعضی مواقع ممکن است برای تطبیق بهتر یک پروتز دندانی پارسیل با دندانهای طبیعی نیاز باشد که آنها روکش شوند بخصوص وقتی از اتصالات ویژه و دقیقی استفاده میشود. بهتر است برای استفاده از دندان مصنوعی با پزشک مشورت کرده تا بهترین و مناسبترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد. نیاز دندان به روکش زمانی احساس می شود که ساختار دندان به دلایلی ضعیف شده باشد و نیاز به حفاظت توسط روکش دارد و یا دلایل زیبایی باعث شده است که فرد دندانخود را روکش کند. در چنین شرایطی دندانپزشک با تعویض کردن دندان و سفید کردن آن( که اصطلاحا به آن بلیچینگ گفته می شود) باعث زیبا شدن دندان فرد می شود. پروتز دندان، همان دندان مصنوعی یا تعویض دندان می باشد.

پروتز ها انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده ای که برای کمک به ترمیم یک دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد تا پروتزهای کامل دندان که برای جایگزینی کامل یک دندان مورد استفاده است که این نوع پروتزها همان دندان مصنوعی هستند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که دندان خود را از دست داده اید، می توانید با استفاده از دندان مصنوعی عملکرد دندان خود را به صورت کاملا طبیعی به دست آورید. با روشی صحیح مسواک بزنید، می توانید نحوه صحیح مسواک زدن را از دندانپزشک تان بیاموزید. روند درمانی بلیچینگ دندان کاملا علمی و عملی بوده و در این روش از هیدروژین پر اکساید جهت اکسید کردن هرگونه رنگدانه غیر طبیعی که بر روی سطح دندان قرار دارد استفاده می شود. استفاده از پروتز ها باعث می شود که از فرسایش و سائیدگی و یا شکستگی و آسیب دندانهای باقی مانده جلوگیری شود. ابزارهای تخصصی برای از بین بردن پلاک و رسوبات جرمی به آرامی بدون آسیب رساندن به دندان استفاده میشود. در این نوع پروتز ، زمانی که فرد یک یا تعداد بیشتری از دندانهای خود را از دست داده و در عین حال هنوز حداقل یک دندان در جلو و یک دندان در عقب دندان از دست رفته وجود داشته باشد، می تواند از بریج دندان استفاده کند.

گاهی اوقات برخی از کلینیک ها با افراد غیر متخصص برای کاشت دندان همکاری می کنند، زیرا آن ها هزینه کمتری را دریافت می کنند. یکی دیگر از انواع پروتز های دندانی پروتز متحرک است. از همین رو در صنعت ایمپلنت سازی خود نیز از تکنولوژی های خاص و جدید استفاده می نمائید. چنانچه ضخامت استخوان اقراد از میزان تراکم مناسب برخوردار نباشد و یا هزینه های بیمار قدرت استفاده از 8 پایه ایمپلنت را نداشته باشد از این روش استفاده می شود. از مهمترین عوارض استفاده از ایمپلنتهای ارزان میتوان شکست درمان ایمپلنت را ذکر کرد. با استفاده از دندان مصنوعی می توانید از افتاگی لب ها و گونه ها جلوگیری نمایید و لبخند زیباتر داشته باشید. امروزه با پیدایش ایمپلنت های دندانی از این نوع پرروتز ها کمتر استفاده می شود ولی با توجه به قیمت کمتری که در مقابل سایر روش ها دارد مورد استفاده بسیاری از افراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *