در صورتی که لمینت دندان لب پر شد یا دچار شکستگی گردید ، نگران نشوید. اما در صورتی که در بیمار بعد از جراحی برای شستشو و نظافت ناحیه جراحی تلاش کند، مشکلی پیش نخواهد آمد. دهان خود را با آب کاملا شستشو دهید. دندان مصنوعی جزئی: در صورتی که قسمتی از دندان های خود را از دست داده باشید و متقاضی کاشت دندان مصنوعی باشید، باید از این روش استفاده کنید. در هر کدام از روش های کاشت دندان، مواردی چون نوع متریال به کار رفته، تعداد دندان های تحت معالجه و میزان تخصص پزشک همه و همه در برآورد هزینه نهایی دخیل هستند. این بدان دلیل است که برخی تحقیقات نشان میدهند که پولیشینگ زیاد همه دندان ها ممکن است باعث از بین رفتن مینای دندان ها شوند. ماندگاری بالاتری دارند. از همه مهم تر اینکه با تحریک استخوان فک از تحلیل آن به مرور زمان جلوگیری می کند. در مقابل ایمپلنت، بدون دستکاری دندان های مجاور داخل استخوان فک قرار میگیرند و کاملا طبیعی هستند.

در ادامه مهمترین عوامل تغییر رنگ لمینت دندان را بررسی میکنیم. به نظر میرسد زردچوبه پتانسیل مشابهی دارد، اما زمانی بیشتر میبرد تا بتواند سفیدسازی را به خوبی انجام دهد. هدف از آن پر کردن موقتی جای خالی دندان است تا زمانی که فرد آمادگی ایمپلنت یا بریج دندان را پیدا کند. از دندان مصنوعی هم جهت پر کردن جای خالی دندان استفاده می کنند. اما در شرایطی ممکن است دندانپزشک با توجه به بافت لثه، جنس دندان و مدت زمان خالی بودن جای دندان، پیشنهادات متفاوتی بدهد. این قسمت جام مانند، از لاستیک سیلیکونی نرم ساخته و با ملایمت، بدون تحریک بافت دهان، روی آن قرار گرفته است. پروتزهای متحرک با دسته های نگهدارنده به صورتی روی فک قرار می گیرند، که فضای خالی بین دندان ها را پر کنند. 1. در این روش استخوان فک حمایت لازم را ندارد و شما همچنان با تحلیل استخوان فک به دلیل خالی ماندن ریشه دندان از دست رفته مواجه هستید. کیست های لثه (ژینژیوال) که تحت عنوان کیست های لامینای دندانی یا کیست های آلوئولار نیز شناخته می شوند، می توانند در نوزادان نیز بروز یابند و از باقی مانده های لامینای دندانی نشأت می گیرند.

یک دست کامل دندان مصنوعی: اگر تمام دندان های خود را از دست داده اید، می توانید از این روش کاشت دندان استفاده کنید. کامپوزیت ونیر مانند لمینت ها رنگ های متفاوتی دارند که می توان با توجه به سلیقه و نظر دندانپزشک بهترین گزینه را انتخاب کرد. دندان مصنوعی مکشی: جامهای مکش کوچکی در این نوع کاشت مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از بیماران تنها به یک ایمپلنت نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر به دلیل از دست دادن چندین دندان به چندین ایمپلنت نیاز دارند. 4. کسانی که مشکلات ظاهری لثه دارند، با استفاده از این روش، می توانند از ظاهر نامناسب آنها خلاص شوند. دندانپزشک با توجه به شرایط هر شخص یک روش از سفید دکردن را توصیه می کند. جلسات چکاپ پس از فرایند چند هفته پس از درمان نیز ضروری هستند، که در آن دندانپزشک بهبود لثه ها را بررسی می کند و اطمینان حاصل می کند که اندازه پاکت پریودنتال کاهش پیدا کرده است. دندانپزشک متخصص بهداشت دهان و دندان با استفاده از لوازم جرمگیری که می تواند به صورت دستی باشد و یا برقی، کار جرم گیری را شروع می کند و از طریق روش تمیز کردن بسیار دقیق، جرم ها را از زیر و بالای خط لثه می تراشد و از بین می برد.

باید بگوییم بلیچینگ دندان با دو روش دیگر سفید کردن دندان که همان کامپوزیت ونیر و لمینت است، متفاوت می باشد. هزینه هر کدام از روش های بریج یا ایمپلنت متفاوت است. براساس تجربیات به دست آمده تا به امروز، دندان های مصنوعی می توانند بین ۵ تا ۱۰ سال عمر کنند اما بهتر است بعد از گذشت مدتی به پزشک مراجعه کرده و در صورت لزوم دندان مصنوعی خودرا تعویض کنید چون ممکن است لثه با گذشت زمان تغییر کرده باشد. این روش را احتمالا برای پدربزرگ یا مادربزرگ خود که دندان های خود را از جا در می آوردند و در یک لیوان آب نگه می داشتند، دیده باشید. معمول ترین رنگ دندان که در اکثر ما ایرانی ها وجود دارد رنگ A3 از نمونه رنگ است . یکی از بارز ترین تفاوت های این دو لمینت، این است که لمینت کامپوزیتی تغییر رنگ یافته. روش بریج دندان های مجاور را درگیر می کند و لازم است که دندان های کناری کمی ساییده شوند تا به عنوان پایه عمل کنند اما خب نسبت به ایمپلنت درمانی کم تهاجمی تری است وطول درمان کوتاه تری دارد. یک بخش به رنگ گوشت بر پایه اکریلیک در دندان مصنوعی وجود دارد که لثهها و سقف دهان را میپوشانند و به ظاهر طبیعی دندان ها کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *