با حذف پلاک دندانی میتوانیم نقش بزرگی در پیشگیری از پوسیدگی دندان و بیماری های لثه داشته باشیم . در دوران بارداری توصیه می شود که از خدمات پیشگیرانه دندانپزشکی بهره بگیرید تا از عفونت های دهانی مانند بیماری لثه جلوگیری کند، زیرا این عفونت ها ممکن است باعث تولد نوزاد نارس شوند. به یاد داشته باشید که بهترین راه حل موکول کردن تمامی درمان های دندانپزشکی به بعد از دوران بارداری است اما درصورتی که مشکل دندانی شما بسیار شدید و حاد بود و پزشک شما چاره ای جز عکس برداری از دندانتان نداشت، تمهیداتی برای جلوگیری از آسیب دیدن شما و جنینتان در هنگام عکس برداری در دسترس است. در سه ماهه سوم بارداری نیز برای مادر باردار مشکل است که مدت طولانی روی صندلی دندانپزشکی دراز بکشد تا روی دندانش کار شود. اگر به دلایل اورژانسی یا ضرورت تشخیص مشکل دندانی نیاز به x-ray دندان باشد، دندانپزشک تمام نکات احتیاطی لازم را برای محافظت از مادر و جنین رعایت میکند. هزینه لامینیت های چینی بیش از ترمیم با کامپوزیت است و در صورتی که به علت ضربه یا عدم نگهداری صحیح شکسته شوند، ترمیم آنها مشکل است و بهتر است تعویض شوند. متخصص دندانپزشک برای اینکه متوجه شود که دندان شما پوسیده شده است یا نه و اینکه آیا نیاز به پرکردن دندان دارید یا خیر، از روش های زیادی استفاده می کنند و برای برخی از افراد که نیاز به سفید کردن دندان ( یا اصطلاحا بلیچینگ) دارند، استفاده می نمایند.

البته درد دندان و عفونت های احتمالی خطر تولد نوزاد زودرس را نیز افزایش می دهد. به لطف انواع روش های ترمیم دندان، گزینه های متعددی برای بهبود دندان های پوسیده، خراب و شکسته وجود دارد. در صورت بروز مشکل برای دندان خود در طی بارداری موضوع را با پزشک خود مطرح کنید و دندانپزشک را از بارداری خود مطلع کنید تا جوانب احتیاط را در نظر داشته باشد. همه افرادی که برای درمان مناسب یک دندان ترک خورده یا شکسته، ریشه های در معرض آسیب یا پوسیدگی عمیق دندان خود اقدام نمی کنند، در معرض ابتلا به این مشکل هستند، آبسه دندان در کودکان نیز می تواند بروز یابد. تاثیرات زیان بار اشعه X بر روی جنین بر کسی پوشیده نیست، به همین دلیل بسیاری از بانوان باردار به هیچ وجه تمایل به عکس برداری از دندان هایشان در این دوران ندارند. باتوجه به این که ماه اول یا سه ماهه اول حساس ترین بخش بارداری است و در این دوران بیش از همه جنین نسبت به عوامل محیطی آسیب پذیر است، توصیه می شود که در سه ماهه اول از انجام درمان های دندانی پرهیز کنید. کم خطرترین زمان برای انجام کارهای دندانپزشکی در زمان بارداری، سه ماهه دوم بارداری است.

مانند تمامی درمان های دندانپزشکی بهتر است پر کردن و عصب کشی دندان را نیز در سه ماهه دوم انجام دهید، اگر در سه ماهه سوم هستید درصورت امکان و با صلاح دید پزشک انجام ان را به بعد از زایمان موکول کنید. عصب کشی در برخی موارد ضروری است و به نفع مادر و جنین است. پس از عصب کشی مانند هر درمان دیگری احتمال بروز عوارض وجود دارد، هر چند عصب کشی حداقل خطر را برای مادر و جنین دارد. اما گاهی اوقات مجبور به انجام کارهای فوری و اورژانسی دندانپزشکی مثل عصب کشی و یا کشیدن دندان را در زمان بارداری هستیم. بهبود گفتار: در صورت نداشتن یک یا چند دندان ممکن است خودتان هم متوجه شوید که گاهی کلمات را غیرواضح بیان میکنید. گاهی برای جایگزینی دندانهای از دست رفته نمی توان از پروتزهای دندانی ثابت استفاده کرد که در این صورت این افراد از پروتز دندان متحرک استفاده می کنند ،پروتز دندان متحرک به راحتی در داخل دهان گذاشته و برداشته می شود . برای پر کردن دندان های پوسیده می توان از انواع مواد ترمیمی استفاده نمود. زمانی که دندان شما پوسیده می شود، دندانپزشک برای درمان آن بخش های پوسیده و عفونی شده را تخلیه می کند و سپس دندان پوسیده شده را با مواد مخصوص پر می کند.

در روکش، دندان ها تراشیده میشوند سپس روکش بر روی دندان قرار میگیرد. اگر مصرف چای، قلیان، سیگار و قهوه شما بالاست احتمالا تغییر رنگ محسوسی بعد از جرمگیری مشاهده می کنید چون این مواد باعث ایجاد لکه های رنگی روی دندان ها میشوند و در فرایند جرمگیری این لکه ها در مراحل بروساژ و پالیشینگ از بین می روند. جرم گیری لیزری دندان ها در سراسر جهان رواج یافته است و باعث می شود که بیماران و همچنین دندانپزشک نتایج بهتری را ارائه دهند. برای برخی بیماران مواد طلایی خوشایند تر از مواد آمالگام نقره ای است. اما به گفته دندانپزشکان و اشخاص ذیصلاحی که برای دریافت مجوزمان از آنها تأییدیه گرفتیم، وجهای تولیدی شرکتمان وج استاندارد است و این اشخاص تأکید کردند که این وجها، آنها را به یاد وجهای ۲۰ تا ۳۰ سال پیش که در حال حاضر وارد نمیشود، میاندازد چراکه کیفیت ابزارمان فوقالعاده بالا است. حال اگر بخواهیم قیمت ایمپلنت را درسال ۲۰۲۲ بررسی کنیم، باید بدانیم که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. قالب مخصوص ساخته شده برای پنهان کردن دندان های کج ، لکه دار ، گمشده و جمع شده کار می کند.یک گزینه عالی برای بریس های گران قیمت است.پروتزهای زیبا باعث لبخند بیشتر شما می شوندتوجه: اگر احساس می کنید که اندازه بریس ها خیلی بزرگ است ، دندان ها را ناراحت می کنید ، می توانید فاصله بین انتهای بریس ها را به درستی کوتاه کنید ، از قیچی برای از بین بردن مقدار اضافی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *