از دیگر روش های کاشت دندان بدون ایمپلنت می توان به روش استفاده از دندان مصنوعی اشاره داشت. بیشتر متخصصین ارتودنسی برنامه های پرداختی مختلفی را به شما پیشنهاد می دهند و می توانید هزینه را در طول دوره درمان و بدون سود بیشتر پرداخت کنید. روش دندان مصنوعی سریع ترین طول دوره درمان را دارد. آیا جرم گیری ضرر دارد؟ آیا روشی وجود دارد که با کمک آن بتوان رنگ های کامپوزیت دندان را برگرداند؟ در واقع بریج دندان یکی از روش های کاشت دندان بدون ایمپلنت است که تا 10 سال دوام دارد. از طرفی به دلیل عدم نیاز به برداشتن بریج یا پل جهت تمیز کردن و شست و شو جزء روش های پر طرفدار به حساب می آید. در چنین شرایطی دندانپزشک روش بریج یا همان پل ثابت را پیشنهاد می دهد. از رایج ترین روش های کاشت دندان بدون ایمپلنت می توان به بریج دندان یا همان پل ثابت اشاره داشت. سپس به صورت یک پل ثابت، دو دندان کناری را به دندان وسط می چسباند.

این روش در بین افراد با نام پل ثابت نیز شناخته می شود. این فرضیه در حال حاضر به اندازه قبل مورد اقبال دانشمندان نیست و تنها با عنوان یک فاکتور از یک سلسله عوامل دخیل در این واقعه شناخته می شود. ● ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی به آناتومی دهان و فک وابسته می باشد. ● گاهی دندان های مصنوعی بخصوص دندان های مصنوعی قسمت پایین در جای خود می لغزند. درمان و راه حلی سریع: بریج از جمله روش های درمانی است که می تواند در طی دو جلسه انجام شود. در پاسخ باید بگوییم که بریج دندان زمانی استفاده می شود که بنابر تشخیص پزشک، ایمپلنت دندان برای ساختار و سلامتی فرد مناسب نباشد. طول عمر و دوام بالای دندان ها: به طور کلی بریج دندان ها می تواند ساختار دائمی داشته و تا 10 سال و یا بیشتر عمر کند. ● جهت جلوگیری و یا هماهنگی با تغییرات ساختار فک، هر چند وقت یک بار باید دندان های مصنوعی مورد بازبینی قرار بگیرند. در ادامه هر دو نوع را توضیح داده ایم و قیمت آن را نیز با همدیگر بررسی و مقایسه کرده ایم.

در صورتی که بنابر تشخیص دندانپزشک و یا مشکلات مالی شرایط انجام کاشت دندان به روش ایمپلنت را ندارید، می توانید از روش های جدید کاشت دندان بدون نیاز به ایمپلنت با هزینه پایین تر استفاده کنید. اگر شما نیز به دنبال جایگزین کردن دندان های نداشته خود با این دندان ها هستند حتما این مقاله که درباره قیمت و هزینه دندان مصنوعی آماده شده است را مطالعه کنید تا جدیدترین تعرفه های را در یک نگاه همراه با توضیحات تکمیلی بخوانید. 8. جرم گیری دندان دردناک است؟ پس از عمل جرم گیری دندان سطح دندان را باید صاف و صیقلی نماییم تا مانع اتصال سریع دوباره جرم به سطح ریشه دندان شویم.برساژ دندان عملی واجب بعد از جرمگیری دندان است. مشکل اصلی آنجاست که این جرم ها با مسواک زدن از بین نمیروند و از آنجایی که تقریبا ۲۰تا ۶۰درصد جرم را باکتری های مخرب تشکیل میدهند. عفونت دهان به راحتی ممکن است وارد جریان خون شده و کل بدن را دچار مشکل کند.

کهولت سن، عفونت یا ضعیف بودن لثه، مبتلایان به دیابت و سرطان و از جمله دلایلی هستند که به دلیل مناسب نبودن شرایط فک و لثه، از روش ایمپلنت دندان استفاده نمیشود. زمانی بریج توصیه می شود که شما بنابر دلایل مختلفی شرایط ایمپلنت دندان را ندارید. در روش کاشت بریج دندان، دو دندان مجاور فضای خالی لثه، به عنوان یک تکیه گاه یا پلی برای قرار گرفتن پروتز مصنوعی در نظر گرفته میشود. در غیر این صورت امکان استفاده از دندان ها به عنوان پایه وجود نخواهد داشت. این روش در مقایسه با سایر روش ها به مراتب ارزان تر و مقرون به صرفه تر است و از نظر ظاهری شباهت زیادی به دندان های اصلی خودتان دارد. همانطور که اشاره شد، بسیاری از افراد به دنبال روش های دیگری جهت پر کردن فضای خالی دندان های خود می گردند. کاشت دندان بدون ایمپلنت یک روش جدید و پیشرفته جهت پر کردن فضای خالی بین دندان ها است. چه درمان های دندانپزشکی دیگری ممکن است در تاریخ بعدی نیاز داشته باشم؟ اگر طول دندانی در اثر ساییدگی کوتاهتر از سایر دندانها شده باشد، میتوان با کمک لمینت های سرامیکی آن را اصلاح کرد. قیمت لمینت دندان اولین چالش و پرسش بسیاری از بیماران است که پس از آشنایی با این درمان میخواهند از آن اطلاع کسب کنند، اما با توجه به تعداد دندانپزشکان فعال در زمینه اصلاح طرح لبخند و لمینت کردن دندان شاید باید غیر از فکر کردن درباره قیمت لمینت دندان به مسائل مهم تری بپردازند تا شاید به مشکلات بعدی دچار نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *