برای کیستهای دهان و دندان جدیتر که ممکن است عفونی شوند، روشهای برداشتن دقیقتری برای از بین بردن کیست لثه و دندان باید مورد ملاحظه قرار گیرد. فرق دندان مصنوعی ژله ای با دندان مصنوعی ثابت و سایر مدل ها در شکننده نبودن، حساسیت زا نبودن، و راحتی در استفاده است. دندان مصنوعی تکه ای ثابت، دندان مصنوعی ژله ای و سایر مدل های دندان های مصنوعی غالبا با قالب گیری از دهان و به صورت سفارشی ساخته می شوند. در صورت امکان ، هنگام نوشیدن این قبیل نوشیدنی ها به منظور جلوگیری از تماس مستقیم ، از نی استفاده کنید . برای آشنایی بیشتر با پروتزهای دندانی، میتوانید مقاله «پروتز دندانی» را مطالعه کنید. لمینتها بسیار قوی هستند و در برابر بیشتر فشارهای معمولی مقاومت دارند. البته بیشتر این مشکلاتی زمانی بروز می نماید، که فک فضای کافی برای رشد دندان نداشته باشد. علاوه بر این، پروتزها می توانند به پیشگیری از تغییر شکل و تحلیل چهره به مرور زمان کمک کند و برای دندان های باقی مانده نقش محافظت کننده داشته باشد.

البته به دلیل آنکه استخوان ها و لثه ها به مرور زمان و هنگام التیام منقبض می شوند، دندان مصنوعی فوری در این مدت به تنظیم بیشتری نیاز دارد. دندان مصنوعی فوری در واقع یک راه حل موقت تا زمان تهیه دندان مصنوعی اصلیست. دندان مصنوعی تکه ای فک بالا یا پایین در صورتی کاربرد دارد که یک یا چند دندان طبیعی در فک بالا یا پایین وجود داشته باشد. پاسخ معمول ما بدین صورت است که چنانچه دندان عقل نهفته نیمه روئیده باشد یعنی بخشی از دندان به فضای دهان ورود یافته باشد باید قبل از ارتودنسی کشیده شود زیرا احتمال بروز التهاب لثه (پری کرونیت) وجود دارد. یک دندانپزشک گفت: برای جلوگیری از پوسیدگی دندان روزی دوبار مسواک زدن ضروری است. برای مثال، دندان پزشک عمومی تشخیص اولیه و قسمتی از مرحله درمان را انجام می دهد، اما شما را به یک پریودنتیست ارجاع دهد که در زمینه انجام روش های جراحی پیشرفته تر مهارت بیشتری دارد. دندانپزشک عکس رادیوگرافی از دندانها و فک شما را بررسی میکند تا مطمئن شود که لمینیت درمان مناسبی برای شما میتواند باشد. متخصص ایمپلنت شما از این تصاویر برای تعیین محل دقیق قرار دادن ایمپلنتها استفاده میکند. اگرچه تغییر رنگ غیرطبیعی گاهی به دلیل تغییرات داخل دندان ها ایجاد میشود ولی بهداشت دندان ها در سطح پایین، هم چنین استفاده از دخانیات و نوشیدن قهوه و چای به تغییر رنگ دندان ها کمک میکند.

اگرچه فلز تیتانیوم بکار رفته در پایه ایمپلنت دندان سبک وزن است، اما بادوام و مستحکم است و می تواند فشار ناشی از گاز گرفتن و جویدن را تحمل کند. آلومینای فیوزد دارای چگالی بالا، تخلخل پایین، نفوذپذیری پایین و دیرگدازی بالا است. دندان های مصنوعی کامل (متشکل از دندان ها و لثه های پروتزی) برای افرادی کاربرد دارد که تمام دندان های خود در فک بالا یا پایین یا هر دو فک را از دست داده باشند. دندان مصنوعی کامل به 2 صورت معمولی و فوری ساخته می شوند. ایمپلنت دندان و یا کاشت ایمپلنت در عین حال که دندان ها را بازسازی می کند ، زیبایی صورت و دندان ها را به ارمغان می آورد . توضیح ردیف ۱ : شامل معاینه کامل دهان و دندانها ، تکمیل پرونده و ارائه و ثبت طرح درمان اولیه و در صورت لزوم تجویز دارو ، گرافی و آزمایش بوده و پرداخت صرفا یکبار در هر دوره درمان امکان پذیر می باشد . پروتزهای مصنوعی متعددی وجود دارند که شامل پروتزهای پارسیل و پروتزهای کامل (دست دندان کامل) می باشند.

ولی فکر میکنی در ترکیب این مواد چه چیزی وجود داره که تا این حد در سفید کردن دندان ها تاثیر داره؟ داشتن دندان های زیبا اعتماد به نفس را در افراد افزایش می دهد، که این امر در روابط اجتماعی تاثیر مثبت بسزایی می گذارد. تجمع جرم و باکتری در دهان شما، خطر ابتلا به بیماری های لثه ای را افزایش می دهد. دندان عقل در چه شرایطی کشیده می شود؟ دندان های مصنوعی کامل فوری از قبل تهیه، و به محض کشیده شدن دندان ها در دهان قرار می گیرد تا فرد هنگام التیام لثه ها بدون دندان نباشد. در ایمپلنت دندان مصنوعی تکه ای ثابت بدون جراحی، به جای اینکه لثه شکافته شود و در معرض دید کامل قرار بگیرد، جراح محل قرار دادن ایمپلنت را مشخص کرده و تراکم استخوان را نیز در اسکن می بیند. مسلما نام این مدل را در جدول قیمت دندان مصنوعی و لیست قیمت دندان مصنوعی دیده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *