ایمپلنت دندان All-on 4 شامل ساخت تمامی دندان های فک پایین و بالا با 4 ایمپلنت دندان می باشد. تک دندان مصنوعی را میتوان به جای تمامی دندانها بالا، پایین، آسیاب، نیش و … ایمپلنت دندان در طی یک عمل جراحی درون استخوان فک قرار میگیرد و مانند تمامی عملهای جراحی دیگر برای بهبودی گرفتن بهترین نتیجه از عمل جراحی نیاز به رعایت و انجام مراقبتهایی دارد. مراجعه کنندگانی که یک یا چند دندان خود را به دلایل متفاوت از دست داده اند و قصد دارند دندان هایی منظم و مرتب داشته باشند نیاز است هم ارتودنسی و هم ایمپلنت را در برنامه ی خود در نظر بگیرند. ولی به طور کل در 14 الی 15 سالگی در داخل عکس دیده می شود و تا سن 17 سالگی رویش پیدا می کند جراحی دندان در حال حاضر یک جراحی پیشگیرانه محسوب می شود زیرا امکان دارد مشکلات لثه ،عفونت ،پوسیدگی ،تحلیل دندان قدامی و یا مهم ترین مساله اطراف میتواند در تاج دندان کیست و تومورهایی ایجاد کند که بعداً دچار مشکل می شود به همین دلیل دندان های عقل باید به محض تشخیص کشیده شود علاوه بر دلایل گفته شده در بعضی مواقع متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد برای تسهیل درمان ارتودنسی لازم می داند کشیده شود .

همانطوری که متوجه شدید ایمپلنت درون استخوان فک قرار میگیرد و ثابت سرجای خود باقی میماند و از طرفی تاج دندانی ساخته شده هم به توسط یک ابتمنت به ایمپلنت متصل میشود که دیگر غیر قابل تکان خوردن است و تاج دندانی هم ثابت بر روی ایمپلنت قرار میگیرد به همین دلیل است که از ایمپلنت دندان به عنوان بهترین، پر طرفدارترین و کار آمد ترین روش برای جایگزین کردن دندانهای اصلی یاد میشود. اگر دندان به طور کامل عفونی شده باشد، و شرایط به گونه ای باشدکه دندان قابل نگهداری نباشد دندانپزشک ناچار به کشیدن دندان عفونی می شود. چون تعدد برند و انواع ایمپلنت واقعا زیاد است و این وسعت بازه ای کاملا قابل توجیه است. باید اشاره کرد که این ماده حتی در از بین بردن بوی بد دهان هم موثر عمل می کند و به طور کلی جایگزینی طبیعی و مقرون به صرفه برای محصولات شیمیایی و انواع دهانشویه های موجود در بازار است. بهتر است در ابتدا از غذاهای نرم استفاده کرده و حتی غذا را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید. به طور کلی قیمت و هزینه خدمات دندانپزشکی، به خصوص قیمت این دندانهای مصنوعی تکه ای یا تکی بسته به کشور، شهر و حتی محله مورد نظر متغیر میباشد.

پس از آنکه، تک دندان مصنوعی با پایه نایلونی کاملاً منعطف در لابراتوار ساخته شد، توسط دندانپزشک در دهان شما قرار میگیرد. پایه لثه ای این نوع از دندانها میتواند از جنس اکلیریکی، فلزی یا نایلونی (ژله ای) باشند. نگران نباشید این پایه فلزی دیده نمیشود! نمونهای از دندان های مصنوعی تکی یا تکه ای با پایه فلزی را میتوانید در شکل ذیل مشاهده کنید. دیگر بریسهای شفاف مانند بریسهای سرامیکی و زبانی هر چند به آشکاری بریسهای فلزی نیستند، اما همچنان در ساخت آنها از فلز استفاده میشود. طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرایم رایانهای، هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت ممنوع است. هزینه ایمپلنت هر دندان متفاوت می باشد. رسوب املاح بزاق بر روی جرم ها ادامه می یابد و ضخامت و قطر آن را زیاد میکند ؛ این جرم ها به زیر لثه نفوذ میکنند و به استخوان حمایت کننده دندان ها نزدیک میشوند . علاوه بر این اگر کسی مشکلات و ناهنجاریهای فک و دندان شدیدی داشته باشد هم معمولا کاندیدای مناسبی برای دریافت لمینت دندان نیست.

اطلاعات ذیل بر اساس دلار بوده و در خارج از ایران (امریکا و اروپا) صادق است. نمونهای از آن در شکل ذیل نشان داده شده است. بنابراین مراقب باشید. نمونهای از این نوع دندان در شکل ذیل نشان داده شده است. راهکارهای ذیل میتواند به شما کمک کند. جهت مطالعه بیشتر در خصوص انواع دندان مصنوعی به لینکهای ذیل سری بزنید. این نوع از دندانهای مصنوعی خیلی رایج بوده و از ویژگیهای آنها میتوان به قدرت زیاد، استحکام و عمر طولانی اشاره کرد. از نوشیدنیهای دیگر دخیل در لک کردن دندانها میتوان به چای، نوشابه سیاه و آب میوهها اشاره کرد. از کامپوزیت های ونیر و لمینت فقط می توان در رفع پارگی دندان در صورت جزئی بودن دندان استفاده کرد. بنابراین ممکن است ونیر بسیار ارزانتر از براکت و یا گرانتر از آن باشد. یا اینکه توصیه شود مدتی صبر کنند تا لثه و فک ترمیم شوند. در صورتی که ۱ یا چند عدد از دندانهای طبیعی شما در فک بالا یا پایین باقی مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *