کسانی که بیش از یک دندان یا تمام دندان های خود را از دست داده اند بهتر است به فکر کاشت گستره ایمپلنت باشند که اصطلاحاً به آن فول ماوس یا ایمپلنت کامل میگویند . اگر ریشه های دندان دچار عفونت شده باشند، روند عصب کشی دندان هم انجام میشود و در نهایت با استفاده از مواد پرکننده مانند رزین های کامپوزیت یا آمالگام این بخش دندان به طور کامل پر می شود. ممکن است در باز کردن کامل دهانتان مشکل داشته باشید. فاکتورهایی مانند محل و میزان پوسیدگی و همچنین شرایط مالی فرد و پوشش بیمه ای او در تعیین نوع ماده پرکننده تاثیر گذار است. این ماده پر کننده به صورت ترکیبی از چند نوع آلیاژ شامل جیوه مخلوط شده با فلزات نقره، قلع، روی و مس است که در ابتدا بسیار نرم است و پس از جاگذاری تبدیل به یک ترکیب سخت می شود. انتخاب بین هر کدام از این مواد برای پر کردن دندان با توجه به محل پوسیدگی و شدت پوسیدگی تعیین میشود و میزان بودجه شما هم در این انتخاب تاثیر گذار است. همچنین از فردای روز کشیدن دندان، دهانشویه کردن آب نمک یا محلول کلرهگزیدین (روزی دو بار به مدت یک هفته) برای جلوگیری ازعفونت وکمک به بهبود زخم مفید است.

کافی است تا کمی ژل و یا کرم آلوئه ورا را برروی کیست دندان خود قرار دهید و چند بار در روز این کار را تکرار کنید. مراجعه کمتر به متخصص ارتودنسی: متخصص ارتودنسی در زمان مناسب پلاکها را عوض میکند و به موازات پیشرفت درمان، قرار ملاقاتهایی را در فواصل زمانی ۴ تا ۶ هفتهای تنظیم میکند تا مطمئن شود که درمان به خوبی پیش میرود و در صورت لزوم پلاک را عوض میکند. پروتزهای دندانی پارسیل متحرک، مناسب بیماران بی دندان یا کم دندان است. بعد از قالب گیری قالب را به آزمایشگاه دندان پزشکی ارسال می کنند تا وینر سرامیکی سفارشی و مناسب دندان شما ساخته شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعرفه جرم گیری دندان، لازم است تا با مطب دندانپزشکی مورد نظر و بیمه درمانی خود هماهنگیهای لازم را انجام دهید. ایمپلنت اقساطی در شیراز هر پروسه درمانی پزشکی و دندانپزشکی عواض مختص خود را دارد .

نیاز به زمان کمتری دارد. اما این عوارض موقتی بوده و با گذشت زمان از بین می روند. کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد به بیماران خود توصیه میکند که هر چه زودتر برای پر کردن دندانهای خود به دندان پزشک مراجعه کنند تا از بدتر شدن وضعیت دندان و بروز مشکلات بیشتر که نیازمند صرف زمان و هزینه و درمان های طولانی از قبیل روت کانال و روکش دندان است جلوگیری شود. یونومر های سرامیکی می توانند فلوراید آزاد کنند که به محافظت دندان در برابر پوسیدگی کمک میکند. پرکننده های کامپوزیتی تقریباً دو برابر آمالگام گرانتر هستند. این یک نوع شک الکتریکی است که ناشی از ارتباط نزدیک دو فلز در کنار یکدیگر بوده و بسیار نادر است. این مواد پرکننده بیش از ۱۵ سال طول عمر می کنند و هزینه آنها به اندازه پرکننده های طلا است. البته این مواد نسبت به کامپوزیت ها ضعیف تر هستند و طول عمر آنها معمولاً کمتر از ۵ سال است. این نوع تغییر رنگ را معمولاً می توان با پاکسازی و سفید کننده های منظم درمان کرد. آن را دور بیندازید. از لحاظ زیبایی بیشترین شباهت را به دندان های طبیعی فرد دارد و میتوان از آن برای دندانهای جلویی استفاده کرد.

برخی از دندانپزشکان ترجیح میدهند که پرکردن دندان را با استفاده از طلا انجام دهند، این در حالی است که برای گروه دیگر مواد پرسلن، آمالگام نقره، مواد رنگی، رزین های کامپوزیتی و مواد سرامیکی وجود دارد. همچنین می بایست مقدار زمانی که سرکه سیب با دندان های شما در تماس است را به حداقل برسانید . اگر سوالی دارید یا برای رزرو وقت از شماره های سایت استفاده کنید و با ما در تماس باشید. به دلیل راحتی بیمار در طول دوره درمان با کمک چسب مخصوص روکش را بر روی پایه قرار می دهند که به صورت موقت می باشد توجه داشته باشید که اگر این روکش کنده شود نمی شود با چسب های عادی آن را دوباره بچسبانید، حتما باید از چسب مخصوص استفاده شود. اگر بصورت لایه لایه استفاده شود تعداد جلسات ملاقات شما بیشتر خواهد شد. و دیرتر خوب خواهند شد. امروز دندانپزشکان به چندین ماده پرکننده دندان دسترسی دارند که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارد. اطلاع داشتن از مراحل این پروسه و آنچه که طی پر کردن دندان رخ میدهد میتواند برخی از اضطرابهایی که بیماران قبل از مراجعه به دندانپزشک احساس میکنند را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *