روش های درمانی جایگزینی برای دندان مصنوعی از جمله ایمپلنت و بریج نیز وجود دارد. اگر دندان مصنوعی فشار زیادی به یک ناحیه معین وارد کند، آن نقطه زخم خواهد شد. این نوع دندان مصنوعی به ویژه برای دندان مصنوعی کامل فک پایین توصیه میشود، چرا که دندان مصنوعی معمولی فک پایین معمولاً به دلیل محدود بودن پایه زیرین و فشار عضله زبان به پروتز چسبندگی کمتری دارد. غذا را با دندانهای هر دو طرف بجود تا فشار یکسان روی تمام دندانهای مصنوعی وارد شود و از خوردن خوراکیهای چسبناک یا سفت مانند آدامس پرهیز کند. دندان مصنوعی اندازه نباید از جا دربیاید یا باعث زخم شدن دهان بشود؛ بلکه باید به خوبی روی بافتهای دهان بنشیند تا بتوانید با خیال راحت با دیگران صحبت کنید و از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. دندان مصنوعی را هر روز ترجیحاً با مسواک مخصوص پروتز دندان مسواک بزنید تا پلاک و ذرات غذا از روی آن زدوده شود و لکههای دائمی روی آن ایجاد نشود. معمولاً یک نمونه مومی امتحانی به مطب دندانپزشک فرستاده میشود تا دندانپزشک تغییرات لازم را قبل از اتمام ساخت پروتز دندان مشخص کند. برای اینکه پاسخ صادقانه ای به پرسش بالا بدهیم، باید گفت که معمولاً روش های خانگی سفید کردن دندان، آسان و در دسترس هستند اما ضمن اینکه بی ضرر نیستند، در سفید کردن دندان چندان موثر نیستند.

دندان مصنوعی تکهای متحرک معمولاً از دندانهای جایگزینی تشکیل میشود که به پایه پلاستیکی صورتی رنگ یا همرنگ لثه متصل شدهاند. جنس لمینت مصنوعی دندان trusmile چیست؟ عوارض و خطرات ایمپلنت دندان چیست؟ ویژگی منفی یا معایب روش ایمپلنت دندان چیست؟ 1 دندان مصنوعی چیست؟ مایع دستشویی یا ظرفشویی ملایم نیز برای پاک کردن دندان مصنوعی مناسب است. رنگ و سایه رنگ دندانهای طبیعی نیز در نظر گرفته میشود. لابراتوار دندانپزشکی مدلی از فک را تهیه میکند، دندانها را روی پایه مومی میگذارد و موم را به گونهای شکل میدهد که کاملاً شبیه فرم مورد نظر دندان نهایی شود. پس از آن که دو اتصال لازم در فک پایین کاشته شد، دندان مصنوعی overture را میتوان روی آنها ثابت کرد تا پایدارتر، محکمتر و راحتتر شود. بهترین کار این است که هنگام مسواک زدن دندان مصنوعی روی حوله تا شده یا مقابل روشویی پر از آب بایستید تا اگر پروتز از دستتان افتاد، نشکند. در این روش یک اسکلت فلزی ساخته شده و قاعده پلاستیکی صورتی رنگ شبیه به لثه و دندانهای مصنوعی سفید رنگ فرو رفته در آن، بر روی این چارچوب فلزی نصب میشوند.

دندانهای زیر گیرههای فلزی دندان مصنوعی را با دقت بیشتری تمیز کنید، چون پلاکهای گیر افتاده زیر گیرهها احتمال پوسیدگی دندان را افزایش میدهد. دندان مصنوعی overture دندان مصنوعی متحرکی است که روی تعداد اندکی از دندانهای طبیعی باقیمانده یا ایمپلنت قرار داده میشود. متخصصان ما بهترین نوع دندان مصنوعی را به صورت سفارشی برایتان تهیه میکنند تا بار دیگر لبخندی زیبا با دندانهای سفید و درخشان بر لبانتان نقش بندد و بتوانید با خاطری آسوده صحبت کنید، غذا بخورید، لبخند بزنید و در نهایت اینکه از زندگی خود لذت ببرید. مدرسه طب تا سال ۱۳۰۳ شمسی در دارالفنون دایر بود. اضافه کردن ۲ الی ۳ حبه سیر له شدن به یک کاسه آب جوش اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس یک حوله را روی سر خود قرار دهید و سر خود را نزدیک کاسه کنید و به مدت ۵ دقیقه آن را تنفس کنید، این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

این رو مدنظر داشته باشید که پیش از تصمیم گیری برای درمان کیست دهان، همیشه سی تی اسکن انجام دهید تا وضعیت دندان ها و استخوان کامل مورد بررسی قرار گیرند و با توجه به آن درمان صورت بپذیرد. چقدر طول میکشد تا ریشه فیکسچر به استخوان جوش بخورد؟ طول عمر لمینت دندان تقریبا دوبرابر طول عمر کامپوزیت دندان است اما هزینه لمینت دندان نیز به همان نسبت بیشتر از کامپوزیت است. هزینه عمل ایمپلنت به چه عواملی بستگی دارد؟ بلیچینگ هم یکی از روش های کاربردی و کم هزینه برای سفید کردن دندان و رفع سیاهی اطراف و پشت دندان است. دندان مصنوعی جدید تا چند هفته آزار دهنده است و بیمار از وجود جسمی حجیم در دهان خود ناراحت است. دندانپزشک اندازهگیریهای لازم را نیز انجام میدهد تا چگونگی ارتباط فکها با هم و فضای بین آنها (ارتباط بایت) را تعیین کند. دندان مصنوعی کامل برحسب زمان ساخت و زمان قرار دادن در دهان پروتز “راحت” یا ” فوری” نیز نامیده میشود. با زاویه مسواک بزنید و لثه های خود را نیز با مسواک تمیز کنید. اگر کیست کوچک باشد، دندانپزشک شما ممکن است بتواند آن را همراه با دندان آسیب دیده به صورت جراحی خارج کند. کیست پریودنتال: این نوع کیست در اثر بیماری پریودنتال پیشرفته رخ می دهد و در نتیجه ماهیتا باکتریایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *