به طور کلی می توان گفت لمینت متحرک دندان تنها انتخاب مناسبی برای قرار ملاقات ها، جلسات و مهمانی های کوتاه مدت است. اگر این نوع لمینت دندان برای شما مناسب بود باید رنگ روکش را انتخاب کنید و سپس فرآیند قالب گیری انجام می شود. همچنین لمینت دندان متحرک انتخاب مناسبی برای پوشش دادن دندان هایی است که تغییر رنگ داده اند و برای انجام این روش باید به دندانپزشک مراجعه شود. لمینت و کامپوزیت دندان هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید از کدام روش استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد کیست دهان و دندان، علایم ، درمان و انواع آن و همچنین تفاوت کیست و آبسه را بررسی نماییم و می توانید بهترین محصولات دهان و دندان را در بین محصولات فروشگاه اینترنتی آیریک تجهیز انتخاب نمایید و شما قادر هستید برای کسب اطلاعات بیشتر و سوالات موجود در ذهن خود،مقاله دیگری به نام کیست مخاطی چیست را مطالعه فرمایید. بعد از آماده شدن روکش ها دندانپزشک آنها را روی دندان بیمار امتحان کرده تا اندازه و راحتی آنها را ارزیابی کند. لمینت متحرک سفارشی راحت است اما به اندازه لمینت دندان دائمی، طبیعی به نظر نمی رسند.

در صورتی که کیست دندان بر روی فک به وجود بیاید، سبب فرسوده شدن بافت طبیعی فک و لثه می شود که در نهایت می تواند به از بین رفتن دندان منجر گردد. متخصص لمینت، باید با نهایت ظرافت و دقت قالب گیری کند و این قالب ها را به لابراتوار بفرستد. پس از قرار ملاقات و ارزیابی اولیه ، متخصص کاشت دندان شما باید یک برنامه درمانی شامل تعداد تخمین قرارهای ملاقات و هزینه را در اختیارتان قرار دهد و سپس در صورت بروز هرگونه تغییر ، به شما اطلاع دهد. در ادامه به هر کدام از آن ها و هزینه حدودیشان بیشتر آشنا خواهید شد. هر بار که مسواک میزنیم و نخ دندان میکشیم سطح دندانها کاملا تمیز و پاک میشود. سپس H2O2 روی دندان ها بر حسب غلظت و زمان مورد نظر گذاشته می شود و توسط دستگاه مخصوص اشعه به دندان ها وارد می شود. در مورد نحوه صحیح تمیز کردن و مراقبت از ایمپلنت خود راهنمایی دریافت خواهید کرد. با استفاده از اسنپ آن اسمایل میتوانید دندانهای خود را یکنواخت کرده، آسیب های وارد شده به آنها را پوشانده و دندان هایی یکدست و سفید داشته باشید.

بهتر است پیش از انجام جراحی سوالات زیر را از جراح در جلسه مشاوره از جراح خود بپرسید تا با آمادگی بیشتری برای جراحی دندان عقل در مطب حاضر شوید. این نوع دندان عقل را تنها با استفاده از عکسبرداری از لثه می توان مشاهده کرد و به وجود آن پی برد. این نوع لمینت دندان در واقع یک روکش متحرک است که روی دندان ها قرار گرفته و مانند دندان های مصنوعی قابلیت جا به جایی دارد و عیوب ظاهری آن ها را می پوشاند. توجه داشته باشید که این نوع لمینت دندان کاملاً موقت است و دوام و ماندگاری بسیار کمی در مقایسه با روش های دائمی مانند کامپوزیت دندان دارد. تخفیف ویژه قیمت ایمپلنت دندان در ایران در سال 1401 بسیار مناسب می باشد. لمینت متحرک دندان (Snap-On Smile) با نام دیگر پلاک زیبایی دندان شناخته می شود. از مهم ترین معایب لمینت متحرک اسنپ آن اسمایل می توان به سایز بودن آن اشاره کرد. از دیگر مزیت های اسنپ آن اسمایل می توان به استفاده آسان، قیمت مناسب، پوشش سریع دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند، پر کردن موقت جای خالی دندان های از دست رفته و غیره اشاره کرد. همین طور برداشته شدن جرم ها بعد از جرمگیری می تواند منجر به ایجاد حساسیت موقت شود که پس از چند روز برطرف خواهد شد.

این روکش موقت می تواند جای خالی یک یا چند دندان را پر کند. 2- روکش متحرک یا همان لامینت متحرک را در جلوی اینه روی دندانهای بالایی قرار دهید و محکم فشار دهید تا جا بیافتد. از دیگر ضعف های لمینت متحرک دندان آن است که باید مدت زمانی را برای سرد شدن و فرم گرفتن آن روی دندان هایتان صبر کنید. این روکش ها امکان نوشیدن آب و سایر مایعات را فراهم میکنند اما برای خوردن غذا باید آنها را از دهان خود خارج کنید. اغلب مردم به خاطر بوی ناخوشایندی که بعد از خوردن سیر و پیاز در دهان ساطع میشود معمولا در طول هفته از خوردن آنها اجتناب میکنند و شاید فقط ترجیح دهند آخر هفتهها این مواد غذایی بسیار مفید را میل کنند. یکی از معایب لمینت متحرک دندان سفارشی، مشکل در خوردن غذا است. قالب گیری لمینت متحرک به چه صورت است؟ بعد از عصبکشی ممکن است تورم و درد شدید داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *