از لمینت دندان زمانی که هدف فرد از اصلاح دندان ها زیباتر شدن آن ها از نظر رنگ و یا شکستگی باشد بیشتر استفاده می شود (خصوصا دندان های جلو). فرسودگی دندان و پوسیدگی از جمله عوامل اصلی در سوراخ شدن و ایجاد حفره در دندان هستند و با استفاده از روش پر کردن ، جلوی گسترش پوسیدگی و رسیدن آن به قسمت های داخلی دندان گرفته می شود. علاوه بر موارد فوق در روش پر کردن دندان با لیزر بافت های سالم دندان آسیب نمی بیند و فقط قسمت های سیاه و خراب دندان برداشته می شود. در بیشتر موارد علت آن استهلاک روزمره و گذر زمان است. به مرور زمان این فشارها باعث ایجاد ترکهایی در پرکردگی یا جدا شدن آن از دندان (و نفوذ باکتری ها به دندان) و یا در آمدن آن می شود. لق شدن یا شکستن یا به سر رسیدن عمر پرکردگی قدیمی. در چه صورت باید پرکردگی دندان را عوض کنیم؟ از دندانی که پر شده چگونه مراقبت کنیم؟ مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و استفاده از آب نمک می تواند شما را از کیست دندانی دور نگه دارد. اگر درد تیر کشنده یا ناگهانی در هنگام جویدن غذا تجربه میکنید، ممکن است نیاز به پر کردن دندان داشته باشید.

اگر نگران وجود حفره ها و سوراخ در دندان های خود هستید ، همچنین اگر در هنگام مسواک زدن در دندان ها درد احساس کنید یا دندان ها به غذا های سرد و گرم حساس شوند ، به احتمال زیاد دندان دچار پوسیدگی شده است و دندان نیاز به پر کردن دارد. تاکنون توجه کردید که چرا هر زمان به دندانپزشکی خوب ( دندانپزشکی در کرج ) مراجعه می کنید، دندانپزشک به شما توصیه می کند در سه وعده غذایی یعنی پس از صبحانه ، ناهار ، شام دندان های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید ؟ با توجه به نوع مواد پر کننده که بیمار انتخاب کرده ، دندانپزشک احتمالا از یک لایه رزین استفاده می کند و با استفاده از اشعه های مخصوص آن را سفت و محکم می کند. بهترین کار این است که سالی یک یا دو بار برای بررسی پر کردگی های دندان به دندان پزشک مراجعه کنید. مخصوصا توت فرنگی و آناناس دو میوه ای هستند که به سفیدی دندان ها کمک میکنند.

حتما همیشه از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید و روزی دو بار مسواک بزنید. می توانید روزی یک مرتبه با دهان شویه دهان خود را تمیز کنید تا احتمال پوسیدگی دندان کاهش یابد. برانمارک تحقیقات خود را بر روی انسان و حیوان ادامه داد و توانست بعد از انجام آزمایشها زیادی این ویژگی خوب و مفید فلز تیتانیوم را ثابت کند. بعد از اینکه مواد پرکننده در دندان قرار گرفت ، دندان پزشک شروع به فرم و جلا دادن به آن می کند. Missing دندان عقل یا نداشتن دندان عقل از ابتدا شاید خوش شانسی فرد باشد . ایجاد سوراخی در دندان که می توانید آن را با چشم ببینید یا با زبان حس کنید. همچنین به محض بروز علائمی مثل حساسیت دندان یا دندان درد هر چه زودتر دندان پزشک را ببینید تا وضعیت دندانها بررسی شود و مشخص شود آیا زمان نیاز به تعویض ترمیم دندان فرا رسیده است یا نه. هزینه جرمگیری و تمیز کردن دندانها میتواند تا حد زیادی متغیر باشد. حتماً ظروفی که درون ماشین ظرفشویی قرار میدهید، باید تمیز باشند. وقتی دندان پر می شود ، مواد که به درون دندان انتقال یافته اند ، حفره ها و سوراخ های دندان را پر می کنند و دندان ترمیم می شود.از طرفی پر کردن دندان باعث خواهد شد که دندان دوباره عملکرد و فرم معمول و طبیعی خود را بازیابد.

پس بهترین کاری که میتوانید برای سفید کردن دندانهای خود انجام دهید این است که از روشهای خانگی کمک بگیرید. دندان ها به دلایل متفاوتی مانند پوسیدگی و آسیب دیدگی می توانند بیفتند و یا شکل طبیعی خود را از دست بدهند. هنگامی که با دندان های تان غذا می جوید، پر کردگی دندان دائماً تحت فشار قرار می گیرد. گیر کردن غذا بین برخی دندان ها که دائماً اتفاق می افتد. این وضعیت باعث بروز پوسیدگی در دندان می شود. در این مرحله قبل از قرار گرفتن مواد پر کننده در دندان از ژل اسید اچ استفاده می شود و این ژل باعث خواهد شد مواد بهتر در محل پر کردن بچسبند. برخی از افراد دارای ناهنجاری های شدید دهان و دندان بوده که برای اصلاح آن ها لازم است تا از جراحی کمک گرفته شود که در این صورت هزینه های جراحی بر هزینه ارتودنسی اضافه خواهد شد. دانشکدهٔ دندانپزشکی مجوز تأسیس این دانشکده با هدف عالی ارتقا سطح سلامت دهان و دندان و نهادینه کردن علم و توسعهٔ علم دندانپزشکی در استان هرمزگان صادر شد و از مهرماه ۱۳۸۷ به منظور تأمین نیروی انسانی ماهر و بومی پذیرش دانشجو در مقطع دکترای عمومی با اولویت پذیرش دانشجویان بومی استان شروع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *